Aktualny status
Nie zapisany
 

Bezpieczeństwo danych, cyfrowa ochrona

cyber, security, crack
Kurs został opracowany przez Université Côte d’Azur i Salerno University.

Opis kursu

Obecnie komputery i informatyka są wszechobecne w codziennym życiu Europejczyka, nawet jeśli nie jest on informatykiem.

Przetwarzamy ogromne ilości informacji, ponieważ wszystkie te urządzenia wymieniają zdjęcia, filmy, teksty, maile, SMS-y, muzykę, zakupy, numery kart kredytowych itp. Wszystko to jest przechowywane w wielu miejscach: sieci społecznościowe, witryny ISP, ale w rzeczywistości nie wydaje się to problemem, ufamy chmurze.

Główną motywacją do ataku są dane: kradzież, fałszerstwo, zniszczenie. Dane te mogą być wykorzystane do innych metod ataku, nie zawsze są ostatecznym celem, ale często są pośrednikiem.

Są inne motywy, takie jak chęć zranienia lub zemsta. Ataki komputerowe nie uciekają zwykłej przestępczości: jest to tylko mniej widoczna droga, często łatwiejsza i mniej ryzykowna.

Kurs ten opisuje codzienne korzystanie z technologii informatycznych, przedstawia zagrożenia związane z wyświetlaniem dużej ilości danych w Internecie, przedstawia sposoby, z których haker może korzystać w celu uzyskania informacji, a także przedstawia rozwiązania mające na celu złagodzenie skutków ataków i niektórych ryzykownych technologii.

Kluczowe pojęcia

Efekty kształcenia

Ratings and Reviews

0.0
Avg. Rating
0 Ratings
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
What's your experience? We'd love to know!
No Reviews Found!
Show more reviews
What's your experience? We'd love to know!